Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem
CYKLOŠVEC s.r.o. (https://www.cyklosvec.cz/)

V plné síle – Elektrokola Totem na výstavě Eurobike

Začátkem září 2021 se u Bodamského jezera konala světoznámá cyklistická výstava Eurobike, bylo to letos již po devětadvacáté.

Loňský ročník byl z důvodů pandemie Covid 19 zrušen a tak o to větší bylo očekávání, jak nakonec organizátoři letošní veletrh zvládnou. V těžké době pro cyklo byznys se dá akce hodnotit jako podařená, kdy sice vystavovatelů oproti minulosti ubylo, ale stále jich zůstalo takové množství, abychom mohli Eurobike pokládat za největší světovou přehlídku cyklistiky. Ten, kdo zde letos vystavoval, rozhodně neměl nouzi o návštěvníky a oproti našlapaným ročníkům, kdy se zde nedalo skoro ani dýchat, byl mnohem více vidět. 

Totemu se na Eurobiku poslední léta daří. Jelikož v německy mluvícíh zemích končí většina jeho produkce, dává se na prezentaci záležet. Stánek byl v podstatě stejný, jak v roce 2019, změnily se pouze exponáty v podobě elektrokol opravdu od všech kategorií, snad chyběly jen fatbiky, carga a miniebiky, jinak si na své přišel každý. Mohli jsme si tak udělat obrázek, jaké má tato značka možnosti a kam směřuje do budoucna. Není tajemstvím, že prioritou je pro ní především západoevropský trh a k nám se dostane jen zlomek nabídky, ale i ten stojí za pozornost. Do České a Slovenské republiky momentálně tato česko-asijská společnost dodává elektrokola do terénu s japonskými středovými motory Vinka. Možná vám to zas tak moc neříká, ale Vinka byl základem pro oblíbené systémy pohonu CompDrive, kterými disponovala elektrokola značky Totem v nedávné minulosti. I v příštím roce by měly být dostupná terénní elektrokola s těmito motory. Konkrétně jde o model Maurice a celoodpružený Carry. Oba modely patří cenově do střední třídy horských elektrokol, ve které dokáží nabídnout nadstandardní jízdní vlastnosti a to především díky japonskému motoru, který je kompaktní, tichý a dostatečně výkonný. Další info: www.cyklosvec.cz/totem

Mike Koukal

«
Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s. mapa stránek prohlášení o přístupnosti klasická verze mobilní verze