Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

Tandem Tomáš Kudlák a Rostislav Charvát 2. ve Znojmě

Tomáš Kudlák a Rostislav Charvát závodníci týmu Galaxy CykloŠvec Stevens v kategorii tandemů se umístili ve Znojmě na 2. místě. Tandemy jeli závod Znojmo Burčák Tour na trase 32 km Kooperativy, který se jel v rámci MTB seriálu Kolo pro Život

3.9.2022 absolvovala tandemová posádka Rostislav Charvát a Tomáš Kudlák cyklistický závod série KOLO PRO ŽIVOT, který se koná každý rok ve Znojmě a účastní se ho tandemy z celé republiky. Letos stálo na startu 5 tandemových posádek z Opavy, 2 posádky z oddílu Zora Praha a - jedna naše - GALAXY CYKLO ŠVEC STEVENS team Písek.

I přesto že byli naši kluci již od startu ve velké nevýhodě. protože museli startovat ze zadních řad, dokázali se probít až dopředu a získat druhé místo. Tohoto závodu se každý rok účastní asi 3000 závodníků a závodnic na horských kolech, je velmi rychlý a pro tandemy je tato trasa, dlouhá 33 kilometrů velice vhodná. Naše posádka ji zvládla za 1. hodinu a17.minut

1. JONÁŠ KUBÁČ + FILIP ČECH Tandem Opava

2. ROSTISLAV CHARVÁT + TOMÁŠ KUDLÁK Galaxy CykloŠvec Stevens

3. LUKÁŠ KEJDA + VÍTĚZSLAV BOČEK Tandem Opava

Z MÉHO POHLEDU

Tak jsme to docela zvládli a bylo to velice zajímavé. Start tohoto závodu je dosti náročný, protože se hned po levé zatáčce musí projet úzkou klášterní bránou, která po chvíli začne připomínat hrdlo lahve, ze které se místo vody valí dav cyklistů jede se pomalu a hrozí hromadný pád. Ti, kteří jedou v předních řadách ovšem získají značný náskok a tak se také stalo.

Díky Tomášovu umění jsme tento problém zvládli a pěkně za to vzali (Karle, díky moc za ten Penco ENERGY STIMULANT X - RIDE,, opravdu pomáhá). A bylo to vidět. Tandem Štruza - Paterek, který vloni zvítězil jsme dostihli asi dva kilometry po startu a oba ze Zory Praha asi po dvaceti minutách. Nakonec z toho byla celkem vyrovnaná jízda, která spíše připomínala terénní časovku na 33 kilometrů. Ale bohužel - ten poslední tandem z Opavy se nám dojet nepovedlo. Musím ale uznat, že jeho pilot Filip Čech je velice dobrý taktik, jelikož se mu povedlo odstartovat z prvních řad, tím získat náskok a zabránit kontaktu s ostatními tandemy. A tak, co se dá dělat, vloni jsme byli třetí, letos máme hezké druhé místo a příští rok nám nezbyde, než se zase o jedno místo posunout vpřed. Tím je cyklistika tak hezká, ale oba si myslíme, že i letos jsme na to měli.