Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem
CYKLOŠVEC s.r.o. (https://www.cyklosvec.cz/)

Švejkova neděle

Zveme vás v neděli 4. 9. 2022 od 8.00 do 11.00 na start Švejkovy neděle - 4 pěší trasy a cyklotrasy. 5 km - 45 km  Cíl 10.00 - 16.00. Start a cíl nádvoří Přemyslovského hradu a Pracheňského muzea v Písku. Testování kol a elektrokol 4.9. v prodejně CYKLOŠVEC Písek, U Hřebčince 2509 od 8 do 12 hod.

Pořadatelem je Klub českých turistů a Česká pohádková akademie, z. s., spolu s CYKLOŠVEC s.r.o. Písek a 1. ETALON, z. s

Prezentace se startem je na nádvoří Prácheňského muzea a Přemyslovského hradu v době od 8 do 11 hodin. Zde budou očekáváni až do 17 hodin ti, kteří absolvují jimi vybranou trasu.

Účastníci si budou moci u prezentace vybrat ze čtyř tras, které budou připraveny v Písku a okolí pro pěší i cyklisty, rodiče s kočárky i vyznavače severské chůze NORDIC WALKING.

U prezentace budou k dispozici účastnické listy s podrobným popisem tratí s označením vzdáleností včetně QR kódu.

Město Písek je pomyslným středem Švejkovy budějovické anabáze!

Všechny trasy připomenou národní kulturní památky v Písku, Kamenný most a Zemský hřebčinec. Seznámí rovněž s nabídkou 1. Cyklistického informačního centra jižních Čech a Šumavy, které bylo slavnostně otevřeno 20.10. 2021 v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509. Zde také, tak jako na dalších místech na trasách budou tzv. RAZÍTKOVÁ MÍSTA k potvrzení účastnických listů.

Trasa 1 - PÍSEK - je dlouhá 5,5 km.

Je směřována nejdříve do lokality Zemského hřebčince. V Cyklistickém informačním centru jižních Čech a Šumavy je RAZÍTKOVÉ MÍSTO. Možná i pro Písečáky bude překvapením a novinkou bezpečné propojení pro chodce i cyklisty z obchodní zóny ,, Albert Supermarket se sídlištěm Jih – ulicemi Průběžná a Ivo Beneše! Následně je trasa vedena klidnými ulicemi, přes lávku Městského ostrova ke Kamennému mostu. Přes něj pak a Karlovou ulicí k místě cíle. Pozor na stavební práce! 

Trasa 2 - PUTIM - je dlouhá 21 km.

Je směřována do lokality Zemského hřebčince a přes sídliště Jih a městskou část Smrkovice – RAZÍTKOVÉ MÍSTO a polesí Hůrky do obce PUTIM. V Putimi v DIO Restaurant Putim je RAZÍTKOVÉ MÍSTO. Zpáteční cesta vede přes soutok řeky Blanice a Otavy a dále Otavskou cyklistickou stezkou do Písku. Přes lávku Městského ostrova ke Kamennému mostu. Přes něj pak a následně Karlovou ulicí k místu cíle. Pozor na stavební práce! 

Trasa 3 - RAŽICE je dlouhá 30,5 km a je směřována do lokality Zemského hřebčince a přes sídliště Jih a městskou část Smrkovice – RAZÍTKOVÉ MÍSTO -  polesí Hůrky do obce Heřmaň a dále do další obce Ražice. Nejdříve můžete navštívit muzeum železnice a Národní rezervace Řežabinec Špejchar - RAZÍTKOVÉ MÍSTO a následně vlastní rezervaci. Pak již samozřejmě obec Putim – DIO restaurant – RAZÍTKOVÉ MÍSTO. Následně zpáteční cesta vede přes soutok řeky Blanice a Otavy a dále Otavskou cyklistickou stezkou do Písku. Přes lávku Městského ostrova ke Kamennému mostu. Přes něj a následně Karlovou ulicí k místu cíle. Pozor na stavební práce! 

Trasa 4 - PROTIVÍN – je dlouhá 45 km a je směřována do lokality Zemského hřebčince a přes sídliště Jih a městskou část Smrkovice - RAZÍTKOVÉ MÍSTO a polesí Hůrky.

Trasa je vhodná zejména pro cyklisty už proto, že kromě základní trasy umožňuje už na cestě do Maletic navštívit rovněž obec Selibov a tvrz Klokočín, či bezprostředně před městem Protivín odbočit do jeho městské části Myšenec. V Protivíně kromě povinné návštěvy Informačního centra na náměstí – RAZÍTKOVÉ MÍSTO se nabízí návštěva Krokodýlí ZOO, Městského muzea s expozicí Exotická příroda jihočeského cestovatele RNDr. Karla Pecla, či zahradní restaurace pivovaru Platan Belveder. Ta je otevřena v neděli od 11 hodin. Pak se vrátíte na cyklostezku 1077 a pokračovat silnici souběžně s železniční tratí až do obce Skály se známou hospůdkou a hlubockou architekturou v Budičovicích. Po silnici otevřenou krajinou se dostanete do obce Heřmaň a pokračujete po silnici do Ražic. Nejdříve můžete navštívit muzeum železnice a Národní rezervace Řežabinec Špejchar - RAZÍTKOVÉ MÍSTO - a následně vlastní rezervaci Řežabinec. Pak již samozřejmě obec Putim s DIO RESTAURANT - RAZÍTKOVÉ MÍSTO - Následně zpáteční cesta vede přes soutok řeky Blanice a Otavy a dále Otavskou cyklistickou stezkou do Písku. Přes lávku Městského ostrova ke Kamennému mostu. Přes něj a následně Karlovou ulicí k místu cíle. Pozor na stavební práce! 

V neděli můžete využít na návrat do Písku vlak, a to jak z Putimi, tak také z Ražic, případně z Protivína.

V nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509, kde je umístěno 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy budete mít možnost si během nedělního dopoledne od 8 do 12 hod. vyzkoušet kola a elektrokola

Na trase nezkracujte cesty, dodržujte vyznačenou trasu a neodhazujte odpadky. Přírodě rozumí jen ten, kdo ji zná! Uč se jí rozumět a chraň ji!

Program na nádvoří muzea a hradu:

  • 8.00 Zahájení tamborem a Švejkem - M.Uhlíkem, přítomnými ministry České pohádkové akademie, autogramiáda průběžně.
  • Startovné 30 Kč, 4 trasy. S Pohádkovým cestovním pasem 50% sleva.
  • Odměna v cíli: Turistická vizitka, diplom na požádání, dárky od ZP 211, Koh-i-nooru aj.
  • 8.10 Zahájení výstav "40 let strakonické Moai s Pavlem Pavlem a Nejhezčí turistické pohlednice, vizitky a kalendáříky roku 2022".
  • 8.30 Předání horského kola Galaxy vítězovi 10. ročníku Měsíce věží a rozhleden s tamborerm, Švejkem, kancléřem, ministry ČPA, společné foto. 
  • 14.00 Autogramiáda a beseda s Richardem Haškem vnukem Jaroslava Haška.
  • 14.30 Společné foto.
  • 17.00 Ukončení

Razítková místa, tipy na občerstvení cestou - 1. cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy CYKLOŠVEC, Písek U Hřebčince 2509 - mapy, výroční turistická známka, turistické pohlednice, vizitky, kalendáříky ČR, nabíjecí stanice na elektrokola, testování kol a elektrokol od 8 do 12 hod.

Další údaje, včetně podrobných informací o trasách, naleznete postupně na  www.cyklosvec.cz/svejkova-nedele a www.pohadkovekralovstvi.cz a na startu v Písku 4.9.2022

INFO

«
Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s. mapa stránek prohlášení o přístupnosti klasická verze mobilní verze