Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem
CYKLOŠVEC s.r.o. (https://www.cyklosvec.cz/)
«

KNIHA O CYKLISTECH, JAK JINAK

KNIHA O CYKLISTECH, JAK JINAK
Číslo zboží: 79169
Značka: NEZAŘAZENÉ
DPH: 12%
Cena bez DPH: 205,36 Kč
Aktuální cena s DPH: 230
dostupnost: skladem > 5 ks
230
+ks
-
SDÍLET NA FB PŘIDAT K POROVNÁNÍ DOTAZ KE ZBOŽÍ POSLAT ZNÁMÉMU

Popis KNIHA O CYKLISTECH, JAK JINAK

Velké povídání nejen o cyklistech, aneb Příběhy těch, kteří se nestali legendami.

Motto autora:
Během doby, tedy během několikaměsíčního přemýšlení o další činnosti po vydání mé první knihy ("Povolání sport"), jsem si uvědomil, že je možno vzpomenout a zaznamenat mýma očima zajímavé osudy mých kamarádů.

Jmenuji se Bedřich Smetana. Jako člověk, točící se od šedesátých let okolo cyklistiky, před několika roky po havarii na kole těžce zraněný, mám hodně volného času a tak mne napadlo zavzpomínat na éru mých vrstevníků, z nichž jsem naprosto náhodně vybral emigranty z doby osmašedesátých až osmdesátých let a jejich vzpomínky biograficky popsal v knize "O cyklistech, jak jinak".

 

V knize popisuji Čechokanaďana Petra Junka, stavitele - konstruktéra cyklistických velodromů po celém světě, v tichosti získavšího titul na I. Masters Games, tedy Olympijských hrách veteránů, Ferdu Duchoně, dráhového jezdce, který měl šanci se zúčastnit již ve svých osmnácti letech OH v Melbourne, po několika životních eskapádách dvacet let žijícího dlouhou dobu ve Švédsku, Jirku Čihoského, talentovaného cyklistu i fotbalistu zakotvivšího v Kanadě, Jardu Poslušného, emigrujícího během amatérského Gira, dotknuvšího se tehdejší profi cyklistiky osmdesátých let a Jirku Mikšíka, vynikajícího dráhového jezdce, sice neemigrovavšího, ale přes dvacet let působícího v Rakousku v trenérské  funkci.

K těmto pěti cyklistům, s nimiž jsem sám závodil, jsem přidal životní osudy mých kamarádů, žijících na Lago di Garda, kteří cyklistice jen fandí, ale především se věnují mnou preferovaných sportům - windsurfingu a lyžím.

Zmíněná kniha je prodávaná výhradně v cyklistických prodejnách po Česku a u několika mých přátel na Slovensku.

Bedřich Smetana

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s. mapa stránek prohlášení o přístupnosti klasická verze mobilní verze