Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

High Point Stevens MTB maraton vyhrál Jiří Reeh

High Point Stevens MTB maraton - 2. závod Galaxy Stevens série v Sušici na trase 50 km vyhrál v sobotu 26.8. Jiří Reeh před Lukášem Smolou. Tomáš Kudlák dojel 3. mezi muži 30 -39 let a Michal Janeček 3. mezi muži 40 - 49 let /všichni Galaxy CykloŠvec Stevens/.

6. ročník závodu již tradičně pořádal High Point bike team Sušice za pomoci pořadatelů z řad dobrovolníků. Navzdory předpovědi počasí pořadatelům přálo a celý den panovala přátelská atmosféra. Změna zázemí závodu na Sušický letní bazén se setkala s kladným ohlasem. Celou akci pak profesionálně moderoval známý barman Tomáš Kubíček.

V dopoledních hodinách proběhly dětské závody, kterých se v jednotlivých kategoriích celkově zúčastnilo 45 dětí. Trať byla tradičně rozprostřena v lesoparku luh asi 300 m od zázemí. Měla tři úrovně obtížnosti dle věku závodníků a obsahovala šotolinové úseky, které byly doplněny technickým lesními pasážemi.

V 12:30 odstartoval hlavní závod na dlouhé trati maratonu. Čekalo na ně 50 pravých bikových kilometrů s celkovým převýšením 1300 m. Dvoukolový závod se až na dvoukilometrový asfaltový úsek celý odehrává v terénu okolí vrchu Svatobor. Nejrychleji tratí prolétl Jiří REEH z teamu Galaxy CykloŠvec Stevens High point a v ženách Kateřina JEŽKOVÁ z teamu XTERA Litoměřice.

O čtvrt hodiny později proběhl start krátké tratě maratonu. Na ně čekalo 32 kilometrů s převýšením 800 m. Závod se jede po stejné trati jako dlouhá trasa, ale je pouze jednokolový. Nejrychleji trať prolétl z týmu Šumava Riders Miroslav MACH a z žen Veronika VLČKOVÁ z Domažlic.

Výsledky: zde

Zveme vás 23.9. na Náměšťský cyklomaraton v Náměšti nad Oslavou 3. závod Galaxy Stevens série 2023 Info na www.galaxy-serie.cz.