Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem
CYKLOŠVEC s.r.o. (https://www.cyklosvec.cz/)

Mistrovství ČR a SR na silnici 2022

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců v Kovářově bylo úspěšné pro týmy, které závodí s podporou CYKLOŠVEC. Mathias Vacek /CK Příbram Fany Gastro/ vyhrál závod mužů U23. Štěpán Telecký /Favorit Brno/ se stal vícemistrem ČR v kategorii juniorů. Jeho týmový kolega Matyáš Muroň obsadil výborné osmé místo. Martin Voltr z TJ Favorit Brno U23 na Stevens Arcalis s Catlike a KMC dojel 16. v silničním závodě mistrovství ČR v elitě v Mladé Vožici. Mathias Vacek skončil 12.

Štěpán Telecký z Favoritu Brno obsadil v mistrovské časovce v Kovářově druhé místo a stal se vicemistrem republiky! Nad jeho síly byl pouze Pavel Novák, s nímž prohrál na trati dlouhé 20 kilometrů o 7 vteřin. „Štěpán potvrdil, že je výborným časovkářem, nechal tam maximum a je z toho skvělý výsledek. Vloni vyhrál, teď byl o kousek za Novákem, který je taky skvělý časovkář. Jízda Štěpána určitě nebyla špatná, ale viděl jsem tam i nějaké rezervy. Za čtrnáct dní nás čeká mistrovství Evropy, a ještě máme na čem pracovat,“ řekl šéftrenér Favoritu František Trkal. „Velmi mě potěšil osmým místem Matyáš Muroň. Vloni skončil v časovce druhý mezi kadety, letos měl velké zdravotní problémy a tento výsledek pro něj určitě bude vzpruhou do další práce. Konkurence byla v juniorech výborná a osmé místo je pro něj hodně dobré,“ dodal šéftrenér. V časovce kategorie U23 skončil Martin Voltr devátý a Vojtěch Kmínek desátý. „Tam jsme tak vysoké ambice neměli, kluci přece jen nejsou časovkářští specialisté. Na své možnosti zajeli slušně,“ hodnotil František Trkal. 

V sobotním silničním závodě juniorů skončil Štěpán Telecký čtvrtý. „Je to další z jeho dobrých výsledků. Štěpán předvedl velmi slušný výkon. Umístění na pódiu mu těsně uniklo, když se o druhé až čtvrté místo spurtovalo,“ popsal František Trkal.

Martin Voltr z TJ Favorit Brno U23 na Stevens Arcalis s Catlike a KMC dojel 16. v silničním závodě mistrovství ČR v elitě v Mladé Vožici. V těžkém kopcovitém závodě, jehož se zúčastnili nejlepší čeští cyklisté, bylo klasifikováno jen 33 ze 139 startujících. „Martin byl jedním z lídrů našeho týmu. Věřil jsem, že mu náročný závod s téměř 4000 nastoupanými metry bude sedět. Nakonec se to potvrdilo, v pořadí před ním skončili pouze jezdci nejlepší domácí stáje Elkov Kasper nebo kluci působící v zahraničních týmech. Někdy na můj vkus hýřil zbytečnou aktivitou, místo aby trochu šetřil síly, ale jeho celkový projev a výkon byl z mého pohledu na jedničku,“ hodnotil šéftrenér Favoritu František Trkal. Z jeho dalších svěřenců startovali v závodě ještě Vojtěch Kmínek, Adam Křenek, Štěpán Široký a Dominik Prudek.

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz, Favorit Brno, CYKLOŠVEC

«
Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s. mapa stránek prohlášení o přístupnosti klasická verze mobilní verze