Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

Tour de Brdy - Galaxy Stevens série 2020

Tour de Brdy se jel jako závod Galaxy Stevens série, JAL, UAC a Road Cup 2020 na 67 km i Škoda cup - Český pohár pro závodníky elite na 115 km.

Tour de Brdy Škoda cup - Český pohár závod elite na 115 km vyhrál Maciej Paterski z polského týmu Wibatech před Matějem Zahálkou team Elkov Kasper a Patrykem Stoszem opět z polského týmu Voster ATS. Závod elite dojelo 16 závodníků v limitu 15 minut na vítěze. Náročná trať po lesních cestách a gravel úsecích s převýšením 2000 m prověřila důkladně každého závodníka.

170 cyklistů se vydalo na 67 km dlouhou trasu amatérského Tour de Brdy. Závod s gravel úseky a převýšením přes 1000m nabídl zajímavé porovnání cyklistů různých kategorií. Závod vyhrál Michal Kollert, který je třiatřicetiletý špičkový fitness trenér a “bývalý” profesionální cyklista, když si ve spurtu poradil s juniorem Martinem Volfem z Roman Kreuziger Cycling Academy a Danielem Hovorkou z Mondraker Teamu. Z pelotonu amatérů se po 20 km ve stoupání na vrchol Toku oddělila skupina 15 závodníků, aby v dalším stoupání zaútočila vítězná trojice, která svůj únik dotáhla do vítězného cíle. Motivovaní amatéři již na třicátém km začali dojíždět odpadlíky z kategorie Elita, kteří startovali o 10 minut dříve. Závod byl zařazený v Galaxy Stevens sérii, Road Cupu i amatérkých ligách JAL a UAC.

Mezi ženami zvítězila Jana Milec Jiřincová před Hanou Doležalovou /AC Sparta Praha/ a Veronikou Novákovou /Prodoli Racing Team/.

Výsledky mužů elite:

1. Paterski (Pol./Wibatech Merx Wroclaw) 3:02:09, 2. Zahálka (Elkov Kasper), 3. Stosz oba +23, 4. Grabisz (oba Pol./Voster Ats Team) +46, 5. Neuman (Elkov Kasper), 6. Stachowiak (Pol./Voster Ats Team), 7. Budzinski (Pol./Wibatech Merx Wroclaw) všichni +53, 8. A. Ťoupalík (Elkov Kasper), 9. Hampl oba +3:00, 10. Procházka (oba TJ Favorit Brno) +3:05.