Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

Tour de Brdy 2022

Michal Kollert /Xeelo Cycling Team/ vyhrál Tour de Brdy - Velkou cenu Strašic - 4. závod Galaxy Stevens série 2022. Druhý dojel Michal Dvořák /KILPI KOME KLUB/ a třetí Jiří Reeh /Galaxy CykloŠvec Stevens/, který vyhrál mezi muži nad 40 let.

Tři těžká stoupání v úvodu závodu prověřila 158 členný peloton. Ve stoupání na Houpák přišlo první dělení a na čele jela desítka závodníků. V dalším 18% stoupání na Korunu útočil mladý sparťan Antonín Honsa a na čele zůstala trojice závodníků Michal Kollert Xeelo CT, Antonín Honsa a biker Michal Dvořák Kilpy Kome team. Ve sjezdu z vrchu Praha získal náskok Michal Kollert a dotáhl únik do cíle. Druhý dojel Dvořák a na třetí místo se dotáhl Jiří Reeh z Galaxy CykloŠvec Stevens. Honsa dojel na 5.místě, když jej předjel ještě čtvrtý Filip Šlajchrt. Obhájce Tomáš Kalojiros měl defekt brzo po startu a dojel na 9.místě. Kategorii žen vyhrála Hana Doležalová AC SPARTA Praha, kategorii Masters + 40 Jiří Reeh /Galaxy CykloŠvec Stevens/ a kategorii +50 Martin Slaník Lapierre Plzeň