Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

SUŠICKÝ HIGH POINT STEVENS MARATON 2022

SUŠICKÝ HIGH POINT STEVENS MARATON - 2. závod Galaxy Stevens série 2022 vyhrál na trati 50 km Jaromír Skála /ROUVY Specialized/. Jiří Reeh /Galaxy CykloŠvec Stevens team/ dojel 2. a vyhrál v kategorii 40 - 49 let na trati 50 km. Galaxy Stevens série pokračuje 17.9. v Náměšti nad Oslavou a 8.10. ve Strašicích u Rokycan oblíbeným závodem Tour de Brdy. Info: www.galaxy-serie.cz

V sobotu 27. 8. 2022 proběhl v Sušici již pátý ročník High Point Stevens MTB maratonu.
I pro rok 2022 byl závod zařazen do Galaxy Stevens série 2022. Závod již tradičně pořádá High Point bike team Sušice za pomoci pořadatelů z řad dobrovolníků. Počasí pořadatelům přálo, celý den panovala přátelská atmosféra, nad kterou se vznášel stín známé nešťastné události ze začátku týdne, kdy za tragických okolností zemřeli zaviněním řidiče - recidivisty, který opakovaně neměl oprávnění sedět za volantem, dva manažeři generálního sponzora celého závodu, firmy HIGH POINT. Oba dva skvělí kamarádi, přátelé, sportovci. Smutek nad touto tragickou událostí vyjádřili pořadatelé černými páskami na oblečení a všichni účastníci pak minutou ticha při slavnostním vyhlašování vítězů. Celou akci pak profesionálně moderoval známý barman Tomáš Kubíček.

V dopoledních hodinách proběhly dětské závody, kterých se v jednotlivých kategoriích celkově zúčastnilo pouze 45 dětí. Opět se potvrdil negativní trend, že počet sportujících dětí rok od roku klesá. Trať byla postavena hned vedle zázemí, měla tři úrovně obtížnosti dle věku závodníků a obsahovala šotolinové úseky, které byly doplněny technickým lesními pasážemi.

V 12:30 odstartoval hlavní závod na dlouhé trati maratonu. Čekalo na ně 50 pravých bikových kilometrů s celkovým převýšením 1300 m. Dvoukolový závod se až na dvoukilometrový asfaltový úsek celý odehrává v terénu okolí vrchu Svatobor. Nejrychleji tratí prolétl Jaromír SKÁLA z ROUVY Specialized před loňským vítězem Jiřím REEHEM z teamu Galaxy CykloŠvec Stevens - High point.

2:55:40

O čtvrt hodiny později proběhl start krátké tratě maratonu. Na ně čekalo 32 kilometrů s převýšením 800 m. Závod se jede po stejné trati jako dlouhá trasa, ale je pouze jednokolový. Nejrychleji trat zvládl Dominik TYRNER z týmu Kola Pakandl v čase 1:28:23 před loňským vítězem Zděňkem HASELBERGEREM z IMPORTO teamu. Nejrychlejší ženou byla Kamila Maříková z týmu Born in Šumava v čase 1:47:50, což je sestra loňské vítězky Evy HASELBERGEROVÉ, která letos vinou zranění nezávodila.