Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem
CYKLOŠVEC s.r.o. (https://www.cyklosvec.cz/)

Pozvánka do velkoobchodního skladu CYKLOŠVEC

Před více než 30ti lety se v krásném jihočeském městě Písek zrodil malý obchod s jízdními koly který se od té doby rozrostl do jednoho z předních hráčů mezi cyklistickými velkoobchody v rámci ČR. Široké portfolio světových značek, které firma za dobu své existence pojmula pod svá křídla, tradiční pojetí obchodu a reagování na aktuální trendy z tohoto velkoobchodu dělá silného partnera pro dnešní dny. Podívejme se tedy na jednotlivé značky, které CykloŠvec pro český trh zastupuje a plány pro sezonu 2023

 

STEVENS

Doba covidová zamíchala karty nejen v cyklistice. Tradiční pojetí každoročně obnovovaných modelových řad vzalo za své a tento trend se nevyhnul ani značce Stevens. Modelová řada 2023 vychází z modelů řady předchozí a některé vybrané varianty nejprodávanějších kol z Hamburgu jsou dokonce shodné. To ale neznamená, že by se v nabídce nenašly žádné novinky – naopak. Vlna popularity gravel kol a bikepackingu se odráží v nabídce, dva karbonové modely Camino a tři osvědčené hliníkové štěrkolety Prestige, Gavere a Tabor se dočkaly kromě drobných komponentových změn zejména nových pastelových barevných schémat. Sportovněji zaměřené jedince oslovují léty prověřené a stále průběžně vylepšované cyklokrosy Superprestige a Vapor.

Obdobně na tom jsou i hliníkové hardtaily známých jmen Tonga, Taniwha, Applebee a Devils Trail, kde se změnily výrazné druhé barevné kombinace, kdežto standardní a nejprodávanější celočerné verze zůstaly bez změn. Bez výraznějších změn zůstává i karbonové maratonské náčiní – hardtail Sonora, kde je novým detailem otočné zavírání vidlic Rock Shox na řídítkách. Ve sportovní kategorii kol dojde k největším změnám u silničních modelů, kromě změn barev budou modely s Ultegrou nahrazeny bezdrátovým řazením od Sramu, novou elektronickou sadou Shimano 105 a dalším rozšířením integrace kabelů.

Trend integrace pokračuje i u elektrokol. Hardtaily s motorem dostaly zcela novou koncepci rámu s baterií plně skrytou uvnitř spodní trubky již od základního modelu E-tremalzo. Populární řada celopér E-Inception má dokonce na svém vrcholu v podobě modelu AM 9.7.1 limitovanou edici motoru Bosch G4 CX Race. A pochopitelně, všechna kola s motory Bosch jsou již postavena na chytrém systému Bosch Smart. Dílčí změny se samozřejmě týkají i městských kol a elektrokol, silně zastoupených v nabídce hamburské značky. Stejně tak stále pokračuje možnost postavit si silniční kolo snů dle vlastních představ v rámci Stevens Custom programu.

GALAXY

Vlastní značka s širokou nabídkou dětských kol, koloběžek, odrážedel ale i sportovních MTB a crossů střední třídy. V předchozích sezonách se portfolio značky rozšířilo o několik základních BMX modelů v různých provedeních pro začátečníky i pokročilé. Na dámy myslí značka nejen crossy Elara ale i specifickými MTB modely Unity, které doplňují pánskou řadu MTB 29“ Skylab. Junioři i jezdci s menší postavou se zase příjemně svezou na inovovaném 27,5“ modelu Kvant. A na dětských kolech 16“, 20“, 24“ mohou děti klidně vyrůstat.

TOTEM

Domácí značka elektrokol, kterou firma CykloŠvec zastupuje přichází s několika novinkami. Střední třída elektrokolo je doménou značky a nové modely jsou určeny pro vyjížďky v mírném terénu, cykloturistiku a rekreaci. MTB linii zastupuje model Maurice Pro na 29“ kolech vzniklý stejně jako ostatní modely značky ve spolupráci s japonským výrobcem motorů VINKA. Silná baterie Samsung integrovaná do spodní rámové trubky a spolehlivý výkon 80Nm motoru jsou zárukou příjemného svezení. Nejinak tomu je i u plně vybaveného SUV modelu DELTA se sníženým rámem, určeným pro každodenní použití např. při dojíždění do zaměstnání s občasným dobrodružstvím v terénu.

UNITED

Vybraná kola z nabídky předního světového výrobce začala firma CykloŠvec dovážet v době pandemie. Nabídka se vyznačuje především příjemným poměrem výkonu a ceny a zahrnuje zejména 29 a 27,5“ sportovní kola s hliníkovým rámem v různých stupních výbavy.

FOX a Marzocchi

Ke spojení amerického a italského opruženářského světa došlo již v roce 2019 a od té doby obě značky fungují ruku v ruce z jedné továrny v Taiwanu včetně sdílení technologií odpružení. FOX nabízí top produkty s těmi nejnovějšími a nejsofistikovanějšími technologiemi současnosti a možnost detailního nastavení dle individuálních požadavků každého jezdce. Marzocchi jsou stejně kvalitní vidlice a tlumiče s tím rozdílem, že jejich nastavení a obsluha je jednodušší a oslovuje zákazníky, kteří chtějí namontovat, jezdit a neřešit. Meziročně dochází k dílčím inovacím (zesílení spoje sloupku a korunky u vidlic řady 36, inovované pístní soustavy u tlumičů…) a FOX i Marzocchi je představují průběžně, bez ohledů na modelové roky. Zcela aktuální novinkou je vzduchový tlumič Marzocchi Bomber Air prověřený závodem Red Bull Rampage. Skladem je aktuálně většina Fox/Marzocchi modelů, délek, zdvihů, předsazení, průměrů atd. Vloni zrekonstruované a plně vybavené autorizované servisní středisko FOX/Marzocchi v Písku nabízí své služby nejen koncovým zákazníkům ale výhodně i cykloobchodům.

CATLIKE

Známá španělská značka má od loňského roku nového portugalského majitele. Portfolio zůstává v podobném duchu – špičkové cyklistické přilby a tretry nabité nejnovějšími technologiem určené nejen pro špičkové jezdce. Jména jako Mixino, Whisper, Kompacto zůstávají zvučnými nejen v profi pelotonech. Pro sezonu 2023 byl na výstavě Eurobike představen zcela přepracovaný model Whisper i inovovaný MTB model Yelmo, nabídka treter zaujme silničáře, gravelisty i vyznavače MTB.

DEDA

DEDA elementi je italský výrobce špičkových představců, řídítek, sedlovek, nástavců a napletených kol pro silniční i horskou cyklistiku. Pro letošní sezonu přináší na trh novinku v podobě exkluzivní modelové řady řídítek a představců s označením Superzero RS. Oproti standardní řadě Superzero se nová karbonová řídítka vyznačují aerodynamičtějším provedením, lepší ergonomií úchytu a nižší hmotností. Jsou nabízená ve 4 rozměrech 40–46 cm a umožňují vnitřní vedení kabelů. Řada je doplněna hliníkovým představcem o hmotnosti 140 g, který se dodáván v rozměrech 90–130 mm. Další novinkou je časovkářské hliníkové kombo Crononero EVO, které se skládá z řídítek a nástavců s opěrkami loktů. Díky dodávané sadě vymezovacích podložek (10,15,30 mm) je možné ideálně přizpůsobit výšku nástavců pro každého jezdce individuálně. Délka nástavců 370mm, šířka řídítek 42 cm, kompatibilní s vnitřním vedením kabelů.

NEXELO

Stále rozšiřujeme sortiment kvalitních komponentů a doplňků např. světla, zapletená kola, brašny, přilby, lahve aj. za zajímavé ceny. Nová je i řada sedel v příznivých cenách.

KENDA

Kenda je jedním z největších světových producentů pneumatik nejen pro jízdní kola. Její cyklo nabídka zahrnuje pláště a duše od základních modelů pro denní použití na kolech i elektrokolech až po technologiemi nabité pláště pro vrcholové sportovce. Na Kendu spoléhá například i Bret Rheeder, který vyhrál Red Bull Rampage na pláštích Kenda Pinner. Novinkou jsou na skladě i pláště Kenda Premium s oblíbeným inovovaným vzorkem Karma…. , řada barevných plášťů v různých vzorech pro BMX, silniční kola či MTB, nebo například pláště s hřeby pro použití na sněhu.


Šíře velkoobchodní nabídky zahrnuje i celou řadu dalších, neméně významných značek. Řetězy KMC v celé šíři nabídky, maziva a čističe RSP a Cyklostar mj. používané v servisním centru FOX/Marzocchi, ochrana plášťů Tannus Armour, ráfky a napletená kola Rodi a Black Jack, díly a doplňky Roto, M-Wave, Sigma, oblečení Progress a mnoho dalšího. Celou nabídku si můžete prohlédnout na stránkách www.cyklosvec.cz

Cyklomarket www.cykl.cz

«
Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s. mapa stránek prohlášení o přístupnosti klasická verze mobilní verze