Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

Jan Bronczek /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/ na Stevens Sledge vyhrál Sloenduro Rijeka v Chorvatsku mezi muži do 19 let a celkově skončil 11.

Tento víkend jsem závodil na závodě Sloenduro Rijeka v Chorvatsku. V pátek klasicky trénink a v sobotu závod. Byly připraveny 4 RZty, na 32 km se stoupáním necelých 2,5 km. Takže celkem makačka. Na startu cca 6 národností a dominance velkých Chorvatských, Slovinských a Italských týmů a porazit místní, kteří mají trať sjetou minimálně 50x a můžou být na tom technicky o mnoho hůř, je vždy těžké. Trať jsem si projel 2x, takže si zapamatuju krizové místa a pak už zaleží, jak moc to pustím dolů. :-) Rzty byly úplně odlišné od těch u nás. Sucho, kameny, skalky. V závodním tempu úzké pěšinky mezi šutry se srázy byly hodně nebezpečné. Tudíž u nás v Česku na enduroserii nereálné vyslat lidi (hobíky) na takovou trať. Organizace a hlavně značení bylo opět lepší než u nás. Shimano vlaječky a cedule každých 100m. Doprovodné vozidlo od velkého sponzora Porshe Rijeka taky super a hlavně měření času bezkontaktními čipy.

Na závod jsem se poprvé dokázal tak nějak uklidnit, nehrotit to a trochu přidat. Po každé rztě bylo možnost koukat na obrazovku v cíli s výsledky, tudíž jsem hned věděl jak na tom jsem. Neudělal jsem žádnou chybu, kolo s plášti Hellkat od Kendy vydrželo v těch skalách bez defektu a technických problémů. Všechny RZty jsem vyhrál, tudíž beru 1. místo v kt. do 19 let a 11. místo v celkovém pořadí.