Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

Tour de Brdy - 3. závod Galaxy Stevens série 2021 vyhrál Tomáš Kalojíros

Tour se Brdy 2021 vyhrál Tomáš Kalojiros /CAT Trenčín/ před Michalem Kollertem a Karlem Macánem. Sparťan Michal Schuran dojel po defektu na čtvrtém místě.

Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice. Celkem 155 startujících se vydalo na 67 km dlouhou trať a již od startu jel aktivně Jan Ryba (Sparta) a po prvním stoupání bylo na čele 30 závodníků. Ve druhém stoupání nastoupil Richard Habermann, kterému prasklo lanko od přehazovačky a ujížděl všem na těžký převod s náskokem 1.30 min. Před stoupáním na Tok dostal rezervní celé kolo a navýšil náskok na 2 minuty, za ním střídala pětice závodníků Kollert (Xeelo ct), Kalojíros (CAT Třenčín), Schuran, Kohout (AC Sparta Praha), Karel Macán (Sport Races). Na šotolinovém úseku na vrch Praha zaútočil Schuran, ale na konci úseku měl defekt, tak jako Martin Kohout o chvíli později. Hráz Padrťského rybníka se se stala konečnou pro únik Richarda Habermanna, když jej postihl defekt předního kola a musel čekat na doprovodný vůz. Při dojíždění čela měl navíc pád a dost odřený vzdal. Na čele ve stoupání na Kolvín zaútočil ve zbývající 4členné skupince Tomáš Kalojíros, ve sjezdu opatrně projel poslední gravel úsek a jistil si pozici s Michalem Kollertem, když Karel Macán a Michal Schuran měli defekty. Cílová kostkový kopec se dvojice hlídala a rozhodovalo se až na oválu ve Strašicích, kdy z první pozice zaútočil Tomáš Kalojíros a vyhrál.. video na https://www.youtube.com/watch?v=jYCZ3-SeEyI

RoadCup:
Masters nad 40 let ovládl Vladimír Uličný Xeelo CT před Miroslavem Horvátem AC SPARTA PRAHA a Liborem Zavadilem Cyklo Atom. V kategorii Masters nad 50 let byl nejlepší Jaroslav Halík Veloservis team před cyklomaratoncem Tomášem Kozákem Cyklo Atom a Jiřím Halamkou CK Kramolín.
V kategorii Junioři/ kadeti VC Kovovýroba Dezort vyhrál Josef Otta team RKCA před Vladimírem Krocem ACS a Ondrou Šejstalem Sport Races.
Kategorii Ženy IL Sano cup ovládla sparťanka Hana Doležalová před Veronikou Novákovou a Janou Matláškovou Cyklo Jiřička.

Výsledky: zde

16.10. se jede Náměšťský cyklomaraton závěrečný 4. závod Galaxy Stevens série v Náměšti nad Oslavou. Info: www.galaxy-serie.cz