Kategorie
Kategorie Výrobci
Novinky e-mailem

MORAVSKO-SLOVENSKÝ FIVETENSHOP.SK CUP 2018 - 1.závod - CTM Enduro Race - Tvarožná Lhota Lučina

Nový jezdec v našich barvách Luboš Mošnička a Jan Bronczek /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/ na kolech Stevens Sledge a Sledge Max startovali v 1.závodě - CTM Enduro Race

1.4. jsme se s Honzou sešli na startu prvního závodu letošního roku. Oba naladěné kola a snad i formu v té nejlepší možné formě. Závod se konal v malé vesnici Tvarožná Lučina – konkrétně v kempu. V okolí stojí za zmínku Národní přírodní rezervace Čertoryje.

Závod je součástí moravsko-slovenského DH cupu, takže byla mezinárodní účast (československá).

• Tratě byly spíše šlapavé než technické a na závodníky nečekaly žádné pasti či záludnosti. Během tréninku jsme absolvovali i velmi vzdálenou RZ2, která díky nepřízni počasí byla vyjmuta ze závodů. RZ1 a 5 měla stejný základ a to v nepříjemném stoupání, které na bahně vzalo opravdu moře sil a RZ1 se pak táhla po kořenech, technickou pasáží, RZ5 vedle po hrabance a následně kolem koupaliště – opět velmi šlapavý úsek. RZ3,4 byly takové rychlé traily, ale opět je velmi upravilo počasí.
  • Celé trénink jsem absolvovali v sobotu na pevném podkladu, což se přes noc změnilo na základě deště.
  • Asi největší zážitek byl transfer z RZ4 na RZ5, který vedl po louce opravdu jsem si všichni přišli jak na kolech 27,5+ či fatbike.
  • Každopádně kola i my jsme vše zvládli, Honza bral bramboru ve své kategorii a já jsem byl ve své osmý (první Čech – ale to mi medaili nevyneslo 😊)